Διπλό… χτύπημα με Φέλιξ, Ενκούνκου και 4-0 η Τσέλσι (vids)

Άλλα δύο γκολ για την Τσέλσι που ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Καταιγιστική είναι η Τσέλσι στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για τη 2η αγωνιστική της League Phase του Europa Conference League.

Η ομάδα του Έντσο Μαρέσκα σκόραρε άλλες δύο φορές μετά το γρήγορο γκολ του Μικάιλο Μούντρικ, με τον Ζοάο Φέλιξ να κάνει το 3-0 και τον Κρίστοφερ Ενκούνκου το 4-0.

Σε άλλη μία επίθεση των Λονδρέζων, ο Μούντρικ βρήκε τον Φέλιξ, ο οποίος δοκίμασε το πόδι του, η μπάλα κόντραρε στον άτυχο Γεντβάι και κατέληξε στα δίχτυα του Ντραγκόφσκι για το 3-0 στο 55′.

Τέσσερα λεπτά μετά, ο Πορτογάλος επιχείρησε μια σέντρα και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μαντσίνι, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Ο Κρίστοφερν Ενκούνκου ήταν ο άνθρωπος που ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 4-0.