Σόκαρε το «Μπερναμπέου» με 2 γκολ σε 4 λεπτά η Ντόρτμουντ (vids)

Η Ντόρτμουντ «χτύπησε» 2 φορές μέσα σε 4 λεπτά στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και προηγείται της Ρεάλ στο ημίχρονο με 2-0.

Με ιδανικό τρόπο εξελίσσεται για την Ντόρτμουντ ο αγώνας για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League, κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Η ομάδα του Νούρι Σαχίν έχει «παγώσει» το «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», καθώς προηγείται με 2-0 χάρη στα γκολ των Μάλεν και Γκίτενς μέσα σε 4 λεπτά.

Αρχικά στο 30′, μετά από κλέψιμο του Μπραντ ο Γκιρασί πέρασε όμορφα στον Ολλανδό που νίκησε τον Κουρτουά για το 0-1. Και πριν προλάβουν να καταλάβουν τι έγινε, οι πρωταθλητές Ευρώπης δέχθηκαν και δεύτερο γκολ.

Στο 34′ ο Μάλεν πάτησε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το γύρισμα και ο Γκίτενς με προβολή με το αριστερό έδωσε αέρα δύο γκολ στην Μπορούσια.

Το 1-0 του Μάλεν: