Άνοιξε το σκορ ο Τετέ στην Κρήτη – Ύψωσαν τη φανέλα του Μπάλντοκ οι «πράσινοι» (vid)

Με ωραίο πλασέ ο Τετέ έκανε το 0-1 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον ΟΦΗ - Αφιερωμένο στον Μπάλντοκ το γκολ από τους «πράσινους» που ύψωσαν τη φανέλα του.

Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ με τον Τετέ στο 6ο λεπτό κόντρα στον ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Superleague.

Μάλιστα οι «πράσινοι» πανηγύρισαν υψώνοντας τη φανέλα του Τζορτζ Μπάλντοκ στον ουρανό, αφιερώνοντας το γκολ στον αδικοχαμένο συμπαίκτη τους.

Δείτε το γκολ του Τετέ:

Νωρίτερα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στο «Γεντί Κουλέ», ενώ οι παίκτες του Παναθηναϊκού στην αναμνηστική φωτογραφία τους, κράτησαν τη φανέλα του αδικοχαμένου συμπαίκτη τους, με τον Κότσιρα μάλιστα να τη φιλάει.

Με μαύρα περιβραχιόνια αγωνίζονται οι παίκτες και των δύο ομάδων, ενώ στο ζέσταμά τους πριν τον αγώνα, οι παίκτες του Ντιέγκο Αλόνσο φορούσαν όλοι μια μπλούζα με το νούμερο «32» στην πλάτη, τον αριθμό δηλαδή του Μπάλντοκ στο «Τριφύλλι».