Χάβερτς και Σάκα δίνουν προβάδισμα δύο γκολ στην Άρσεναλ (vids)

Ο Κάι Χάβερτς έβαλε μπροστά στο σκορ την Άρσεναλ στο ντέρμπι της βραδιάς απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν, ενώ ο Μπουκάγιο Σάκα έκανε 2 τα τέρματα της ομάδας του.

Ισχυρό προβάδισμα για την Άρσεναλ στο ημίχρονο του μεγάλου ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής της League Phase του Champions League, απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν.

Οι «Κανονιέρηδες» άνοιξαν το σκορ με τον Κάι Χάβερτς με τη συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα. Μετά από σέντρα του Τροσάρ από τα αριστερά, ο Γερμανός πρόλαβε τον Ντοναρούμα και με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Αρτέτα.

Δείτε το γκολ του Χάβερτς:

Στο 35ο λεπτό μάλιστα η Άρσεναλ βρήκε και δεύτερο γκολ, με τον Μπουκάγιο Σάκα. Ο Άγγλος εξτρέμ, εκτέλεσε μακρινό φάουλ από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα του Ντοναρούμα για το 2-0.

Το 2-0 του Σάκα: