Το απίστευτο πρώτο ημίχρονο του Ντόρσεϊ στον τελικό του Σούπερ Καπ (vid)

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ήταν εκπληκτικός στο πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας τους 16 πόντους, εκτελώντας από παντού.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ στο πρώτο του κιόλας παιχνίδι στην επιστροφή του στον Ολυμπιακό έδειξε τον τρόπο με τον οποίο μπορεί να επηρεάσει ένα παιχνίδι με το ατομικό του ταλέντο στην επίθεση.

Ο ομογενής γκαρντ έκανε ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο στον τελικό του Σούπερ Καπ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, σημειώνοντας 16 πόντους, όντας ο βασικότερος λόγος που ο Ολυμπιακός πήγε στα αποδυτήρια στο +7 (45-38).

Ο Ντόρσεϊ πέτυχε τους 16 πόντους του με 4/5 τρίποντα, 1/1 δίποντο και 2/2 βολές, ενώ όλα του τα μακρινά σουτ ήρθαν στο πρώτο δεκάλεπτο και έδωσαν το δικαίωμα στον Ολυμπιακό να χτίσει μία μικρή υπέρ του διαφορά την οποία δεν έχασε σε κανένα σημείο του ημιχρόνου.