Απίθανος Διούδης: Απέκρουσε πέναλτι, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη και το έπιασε ξανά! (vid)

Ο Σωκράτης Διούδης πρωταγωνίστησε σε μία τρομερή φάση στο ματς της Γκαζιαντέπ με την Εγιούπσπορ, αφού έπιασε δύο συνεχόμενες εκτελέσεις πέναλτι!

Σε μία τρομερή και συνάμα σπάνια φάση πρωταγωνίστησε ο Σωκράτης Διούδης στο τουρκικό πρωτάθλημα, όπου αγωνίζεται. Ο Έλληνας τερματοφύλακας της Γκαζιαντέπ κατάφερε να πιάσει δύο συνεχόμενες εκτελέσεις πέναλτι κατά τη διάρκεια αναμέτρησης με την Εγίουπσπορ.

Συγκεκριμένα, ο Διούδης με εντυπωσιακή εκτίναξη απέκρουσε την προσπάθεια του Ακμπάμπα στο 45′ όμως ο διαιτητής έδειξε επανάληψη καθώς ο Έλληνας τερματοφύλακας δεν πατούσε στη γραμμή κατά την εκτέλεση.

Τη δεύτερη φορά ο εκτελεστής άλλαξε, όμως το αποτέλεσμα ήταν ίδιο. Και πάλι ο Διούδης απέκρουσε το πέναλτι του Τιάμ, κρατώντας το σκορ στο 1-1 σε εκείνο το σημείο του παιχνιδιού, ωστόσο η Γκαζιαντέπ δεν γλίτωσε τελικά την ήττα με σκορ 3-2 παρά την προσπάθεια του Διούδη.