Προβάδισμα με Τετέ για τον Παναθηναϊκό, άμεση απάντηση με Μπετανκόρ για τον Πανσερραϊκό (vids)

Από ασίστ του Μλαντένοβιτς στο 10' ο Τετέ έκανε το 1-0 σε κενό τέρμα, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Μπετανκόρ με τρομερή κεφαλιά από σέντρα του Φαρές έκανε το 1-1.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς στο ΟΑΚΑ καθώς στο πρώτο τέταρτο σημειώθηκαν δύο γκολ, ένα για κάθε ομάδα.

Ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 10′ με γκολ του Τετέ από ασίστ του Μλαντένοβιτς, αλλά η χαρά του κράτησε μόλις πέντε λεπτά.

Στο 15′ ο Φαρές έκανε σέντρα από τα αριστερά και ο Μπετανκόρ με τρομερή κεφαλιά πήδηξε πάνω από τον Γέντβαι και έκανε το 1-1.