Ο Γιαμάλ ισοφάρισε για την Μπαρτσελόνα με το πρώτο του γκολ στο Champions League (vid)

Ποιος άλλος; Ο Λαμίν Γιαμάλ κάνει και πάλι τη διαφορά για την Μπαρτσελόνα, ισοφαρίζοντας σε 1-1, τη Μονακό.

Η Μπαρτσελόνα βρέθηκε από νωρίς με την πλάτη στον τοίχο στην πρεμιέρα της στο Champions League απέναντι στη Μονακό, στο Πριγκιπάτο.

Οι Μονεγάσκοι κέρδισαν αποβολή στο 10ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα σκόραραν για το 1-0. Και ενώ η εικόνα του αγώνα δεν ήταν καθόλου καλή για τους «Μπλαουγκράνα», ο σούπερ πιτσιρικάς της ομάδας του Χάνσι Φλικ έδωσε και πάλι τη λύση.

Στο 28′ ο Γιαμάλ υποδέχθηκε την μπάλα από τα δεξιά, «άδειασε» με μια προσποίηση τον Βάντερσον και με ωραίο σουτ λίγο έξω από την περιοχή ισοφάρισε για την Μπαρτσελόνα σε 1-1.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ισπανού εξτρέμ στο Champions League, ενώ με αυτό το τέρμα έγινε ο δεύτερος νεότερος σκόρερ στην ιστορία της διοργάνωσης.