Καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο η Μπάγερν (vids)

Η Μπάγερν Μονάχου έχει μετατρέψει σε παράσταση για έναν ρόλο την αναμέτρηση με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ, στην πρεμιέρα του Champions League.

Ιδανικό πρώτο ημίχρονο έχει πραγματοποιήσει η Μπάγερν Μονάχου, στον αγώνα κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ για την 1η αγωνιστική της League Phase του Champions League.

Οι Βαυαροί έχουν πάει στα αποδυτήρια έχοντας το προβάδισμα με 3-0, χάρη στα γκολ των Κέιν, Γκερέιρο και Ολίσε.

Αρχικά ο Άγγλος φορ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 19ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το 2-0 για την ομάδα του Αντσελότι έγραψε ο Πορτογάλος μπακ στο 33′, με ωραίο σουτ με τη μία. Το γκολ ακυρώθηκε στην αρχή για οφσάιντ, ωστόσο η εξέταση στο VAR μέτρησε το τέρμα.

Το 3-0 του ημιχρόνου έκανε ο Μάικλ Ολίσε με καρφωτή κεφαλιά.

Το 1-0 του Κέιν:

Το 2-0 του Γκερέιρο: