Κατηφόρα στο Τορίνο: Κάνει το 2-0 η Γιουβέντους με ΜακΚένι (vid)

Η Γιουβέντους προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο της Αϊντχόβεν, με τον Γιλντίζ να ανοίγει το σκορ και τον ΜακΚένι από κοντά να διπλασιάζει τα τέρματα της Γηραιάς Κυρίας.

Η Γιουβέντους έγραψε ιστορία καθώς πέτυχε ο πρώτο γκολ του νέου Champions League με τον Γιλντίζ στο 20ο λεπτό με  εκπληκτικό πλασέ από αριστερά, μέσα από την περιοχή.

Μόλις επτά λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό, ο Νίκο Γκονζάλεζ πέρασε την άμυνα της Αϊντχόβεν με τον ΜακΚένι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά με το δεξί πόδι γράφοντας παράλληλα και το 2-0.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου με την ομάδα του Τιάγκο Μότα να είναι ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του πρώτου μέρους, καθώς θα μπορούσε να είχε σκοράρει και παραπάνω τέρματα.