Σκόραρε μετά από 41 χρόνια στο Champions League η Άστον Βίλα με «δράστη» τον Τίλεμανς (vids)

Η Άστον Βίλα επέστρεψε στο Champions League, με τον Γιούρι Τίλεμανς να σκοράρει για τους «χωριάτες».

Ο Γιούρι Τίλεμανς έμελλε να είναι ο σκόρερ της Άστον Βίλα στο πρώτο της γκολ μετά την επιστροφή της στο Champions League, ύστερα από 41 ολόκληρα χρόνια και συγκεκριμένα το 1983!

Ο Βέλγος μέσος άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με αντίπαλο τη Γιουνγκ Μπόις, εκμεταλλευόμενος το γέμισμα του ΜακΓκιν και με ένα ωραίο τελείωμα έγραψε το 1-0.

Μάλιστα οι «χωριάτες» είχαν κι άλλο τέρμα πριν το ημίχρονο, με τον Τζέικομπ Ράμσεϊ να κάνει το 2-0 στο 38ο λεπτό της συνάντησης.