Τραγωδία στο πρώτο ημίχρονο για Γαλατασαράι και Μουσλέρα στην Ελβετία (vids)

Εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις για τη Γαλατασαράι που έχει δεχτεί δύο γκολ και θα μπορούσε να έχει φάει και περισσότερα. Και τα δύο γκολ ο Μοντέιρο, κάκιστες αντιδράσεις του Μουσλέρα.

Η Γαλατασαράι ήταν υποτίθεται το φαβορί στο ζευγάρι με την Γιούνγκ Μπόις, αλλά στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ελβετίας αυτό δεν φάνηκε.

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μοντέιρο οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και περισσότερα.

Μόλις στο 3′ ο άσος της Γιουνγκ Μπόις σούταρε από διαγώνια θέση μέσα στην περιοχή και ο Μουσλέρα δεν μπόρεσε να διώξει, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

Λίγο πριν την ανάπαυλα ήρθε και το 2-0 ξανά με ευθύνη του Μουσλέρα. Ο Μοντέιρο σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ουρουγουανός τερματοφύλακας αιφνιδιάστηκε και δέχθηκε το γκολ στην κλειστή του γωνία.