Προηγήθηκε η Τουρκία, απάντησε η Γεωργία – Ακυρώθηκε γκολ για την ομάδα του Μοντέλα (vids)

Η Τουρκία άνοιξε το σκορ, πέτυχε δεύτερο τέρμα που ακυρώθηκε και η Γεωργία έφερε το ματς σε ισορροπία.

Εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Τουρκία και Γεωργία με τις δύο ομάδες να σκοράρουν και να προσφέρουν μπόλικο θέαμα.

Οι Τούρκοι προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με ένα τρομερό βολέ του Μουλντούρ από τα δεξιά μετά από σέντρα που έγινε στην περιοχή και όχι τόσο καλή απομάκρυνση από τους αμυνόμενους.

Μάλιστα η ομάδα του Βιντσέτζο Μοντέλα κατάφερε να βρει ελάχιστα αργότερα και δεύτερο τέρμα, με τον Γιλντίζ να είναι οφσάιντ για… μισό παπούτσι.

Η Γεωργία πάντως βρήκε τον τρόπο να απαντήσει με δράστη τον Μικαουτάτζε στο 32′ που με ωραίο πλασέ με τη μία έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία για το 1-1.