Μπουζόν: «Είναι ιδιαίτερα αυτά τα παιχνίδια, μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ»

Ο Φρέντερικ Μπουζόν μίλησε για τη νίκη-πρόκριση της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού στην Ηλιούπολη για το Κύπελλο.

Η ΑΕΚ νίκησε με 28-25 τον Ολυμπιακό στην παράταση και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου, με τον προπονητή της Ένωσης, Φρέντερικ Μπουζόν, να στέκεται στη σημασία αυτού του αποτελέσματος για την ομάδα του.

Όσα είπε ο Μπουζόν:

«Ασφαλώς, όλοι θέλουμε να παίζουμε σε τέτοια παιχνίδια, είναι ιδιαίτερα ματς. Κάναμε καλή προετοιμασία, τα παιδιά δούλεψαν σκληρά. Έχουμε πολλά ακόμα να κάνουμε, αλλά σίγουρα ήταν μια μεγάλη νίκη για την ομάδα μας. Έπρεπε να ελέγξουμε καλύτερα το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, πρέπει να δουλέψουμε σε αυτό, αλλά καταλαβαίνω τα συναισθήματα των αθλητών και το πάθος.

Τον Τέπερ τον ξέρω από την κοινή μας παρουσία στη Γαλλία, είναι ένας σπεσιαλίστας στα πέναλτι κι είναι προνόμιο να έχεις τον τερματοφύλακά σου σε μεγάλη μέρα, ειδικά σε τέτοια παιχνίδια».