Ατρόμητος – Λαμία: Το 0-1 του Αντέτζο και η ισοφάριση με γκολάρα του Γκάλο (vids)

Η Λαμία προηγήθηκε στο 43’ με τον Αντέτζο και στο 45+4’ ο Γκάλο με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-1 στο Περιστέρι.

Με το σκορ στο 1-1 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο παιχνίδι του Ατρομήτου με τη Λαμία, που διεξάγεται στο γήπεδο του Περιστερίου.

Στο 43’ οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Αντέτζο, αλλά η χαρά των παικτών του Ακη Μάντζιου δεν κράτησε για πολύ, καθώς δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 1-1 με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Γκάλο.

Συγκεκριμένα, στο 43’ μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα χτύπησε στην πλάτη του Ρισβάνη, έφτασε στο δεύτερο δοκαρι, ο Σασί γύρισε στον Αντέτζο και αυτός από κοντά έκανε το 1-0 για τη Λαμία.

Στο 45+4’ ο Σασί ανέτρεψε τον Κιβρακίδη έξω από την περιοχή της Λαμίας, ο Γκάλο ανέλαβε την εκτέλεση, πέρασε την μπάλα με εντυπωσιακό τρόπο πάνω από το τείχος και την έστειλε συστημένη στα δίχτυα για το 1-1.