Απόλλωνας – Ατρόμητος : Η κριτική των παικτών του Ατρόμητου

Ακόμη μία εκτός έδρας νίκη, σε ένα ματς που ο Ατρόμητος το καθάρισε από το 9'. Πλέον, το κάνει και αυτό.

Γιαννιώτης: Πώς να κριθεί αφού δεν χρειάστηκε να επέμβει; Καθάρισε κάποιες ψηλές μπάλες.
Κιβρακίδης: Αντικαταστάθηκε τραυματίας μόλις στο 13′. Έπαιξε πολύ λίγο και δεν μπορεί να κριθεί.
Ρισβάνης: Ούτε πιέστηκε, ούτε ανησύχησε, ούτε είχε και πολλή δουλειά εδώ που τα λέμε. Ήταν πάντως σταθερός και πάλι.
Χατζηισαΐας: Ισχύουν τα ίδια. Άλλη μια εμφάνιση ωριμότητας, σε ένα εύκολο πάντως παιχνίδι.
Γιαννούλης: Είχε δουλίτσα, την περισσότερη από όλους στην άμυνα. Αλλά δεν είχε και πολλά προβλήματα. Έδωσε κάποιες καλές μονομαχίες με τον Μάατσεν στο δεύτερο ημίχρονο.
Μπουσούλατζιτς: Σταθερός, κράτησε τη θέση του, χωρίς όμως να κάνει το κάτι παραπάνω.
Ούμπιδες: Δεν ήταν καλή η εμφάνισή του, για την ακρίβεια δεν ήταν πολύ εμφανής η παρουσία του. Είχε ένα σουτ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, που κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.
Βασιλακάκης: Δεν ήταν εμφάνιση όπως οι προηγούμενες. Δέχτηκε και παρατηρήσεις από τον Κάναντι. Δεν πέτυχε και καμιά γκολάρα, όπως συνηθίζει.
Ντιγκινί: Γεμάτη η παρουσία του. Μία ασίστ για το 0-1 στο 5′, ένα γκολ στο 86′ και ενδιάμεσα μια καλή ευκαιρία στο 33′.
Ουάρντα: Για ακόμη μία φορά ο κορυφαίος. Έκανε το 0-2 και έδωσε την ασίστ για το 0-3. Το διασκεδάζει στον Ατρόμητο και το δείχνει με το ποδόσφαιρό του.
Ντάουντα: Με το ξεκίνημα στο ματς, έκανε το 0-1. Αυτή είναι η δουλειά του και την εκτέλεσε. Στο 54′ είχε κακό τελείωμα, με σουτ έξω από το γήπεδο.
Σάκιτς: Έκανε το ντεμπούτο του. Στο 54′ δική του είναι η προσπάθεια και το γύρισμα στην ευκαιρία του Ντάουντα. Θετικό το ξεκίνημά του.
Καρασαλίδης: Δεν χρειαζόταν να κάνει και πολλά. Και δεν τα έκανε. Μπήκε στο 75′, κερδίζει συνεχώς εμπειρίες.
Μπαστακός: Μπήκε στο 88′, δεν μπορεί να κριθεί.
Κάναντι: Για ακόμη ένα παιχνίδι παρουσίασε μια πολύ διαβασμένη ομάδα. Το τι θα κάνουν οι ποαίκτες του μετά, που έκαναν και πάλι πολλά, είναι δικό τους θέμα. Εκείνος πάντως τη δουλειά του την κάνει στο ακέραιο.