Το μήνυμα του Γ. Σαββίδη για τη φάση του VAR στο Καραϊσκάκη (pic)

Με ανάρτησή του στα social media ο γιος του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και μέλος του «ασπρόμαυρου» Δ.Σ, σχολίασε τη φάση του 80ου λεπτού στο «Γ. Καραϊσκάκης», όταν ο διαιτητής Κουμπαράκης χρειάστηκε το VAR για να αποφασίσει εάν υπάρχει πέναλτι.

Στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, ο διαιτητής Κουμπαράκης στο 80ο λεπτό χρησιμοποίησε το VAR για να δει εάν υπάρχει πέναλτι στο μαρκάρισμα του Ελ Αραμπί πάνω στον Μπαράλες.

Μετά την εξέταση των ριπλέι αποφάνθηκε ότι δεν υπάρχει παράβαση και έδειξε «παίζετε», με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με τον Ολυμπιακό νικητή με 1-0. Μετά τη λήξη του αγώνα ο γιος του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη και μέλος του «ασπρόμαυρου» Δ.Σ, Γιώργος Σαββίδης, σχολίασε με ανάρτησή του στα social media τη σχετική φάση.