Δέλλας: «Κρατάω το πάθος και την προσπάθεια»

Όσα είπε ο Τραϊανός Δέλλας για το παιχνίδι και την προσπάθεια των παικτών του για την ισοφάριση, μέχρι το τέλος του αγώνα με τον Λεβαδειακό.

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Λεβαδειακός και ΟΦΗ (1-1), με τους Κρητικούς να φεύγουν με το «Χ» από την Λιβαδειά, με την κεφαλιά του Λαμπρόπουλου στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, για την πέμπτη αγωνιστική της Superleague.

Με την λήξη της αναμέτρησης, ο προπονητής του ΟΦΗ, Τραϊανός Δέλλας, μίλησε για το παιχνίδι και την προσπάθεια των παικτών του για την ισοφάριση μέχρι το τέλος του αγώνα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Δέλλας

«Δεν έγινε καλό παιχνίδι και εμείς και ο Λεβαδειακός αναλωθήκαμε σε μεγάλες μπάλες, ήταν δύσκολο να παιχθεί ποδόσφαιρο. Παρ’ όλα αυτά θα κρατήσω την προσπάθεια μέχρι το τέλος, το πάθος κάτι που θέλω να διατηρήσουμε και στην συνέχεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίχθηκε ποδόσφαιρο μετά το γκολ του Λεβαδειακού, πρέπει να μάθουμε και σε αυτά και χρειάζεται να είμαστε συγκεντρωμένοι σε όλα τα κομμάτια του παιχνιδιού. Πήγε στην δύναμη, βγάλαμε και εμείς τέτοια κομμάτια».