Διπλασιάζει τα γκολ του ΠΑΟΚ ο Μουργκ – Μειώνει για τον Βόλο ο Μεντιέτα – Κλειδώνει τη νίκη ο Τάισον (vids)

Τρία γκολ σε ένα εξάλεπτο μπήκαν στην αναμέτρηση του Βόλου με τον ΠΑΟΚ με τον Μουργκ να κάνει το 2-0 στο 54' και τον Μεντιέτα να σκοράρει στο 56', μειώνοντας για τον Βόλο σε 2-1. Στο 60' σκόραρε και έκανε το 3-1 ο Τάισον.

Ο Μουργκ έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ έπειτα από πολύ ωραία συνεργασία με τους συμπαίκτες του, στο 54ο λεπτό με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα μετά από κόντρα στο σώμα του Αυστριακού μεσοεπιθετικού.

Δύο λεπτά μόλις αργότερα ο Βόλος μείωσε σε 2-1, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και πολύ ωραία κεφαλιά του Μεντιέτα, ο οποίος εκτέλεσε με δύναμη τον Κοτάρσκι, μειώνοντας τη διαφορά του σκορ για την ομάδα του.

Στο 60ο λεπτό ήρθε και άλλο γκολ για τον Δικέφαλο του Βορρά με τον Τάισον να σκοράρει και να κάνει το 3-1, έπειτα από λάθος της άμυνας και πολύ όμορφο τελείωμα του Βραζιλιάνου.