Δέλλας: «Η νίκη μας άξιζε πέρα για πέρα» (vid)

Ο Τραϊανός Δέλλας έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για τη νίκη του ΟΦΗ επί του Άρη, την οποία χαρακτήρισε απόλυτα δίκαιη.

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 3-2 του Άρη και στις δηλώσεις του μετά το ματς ο Τραϊανός Δέλλας μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του.

Όσα είπε ο Δέλλας:

«Περιμέναμε ένα τέτοιο παιχνίδι, δύσκολο παιχνίδι, ο Άρης είναι μια δύσκολη ομάδα. Αξίζουν συγχαρητήρια στους παίκτες μου γιατί έκαναν έναν καταπληκτικό α’ ημίχρονο, στο β’ δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε όσο θέλαμε τη μπάλα. Η νίκη είναι πάρα πολύ σημαντική, τα παιδιά δουλέψανε πάρα πολύ και τους άξιζε αυτή η νίκη.

Να μη μείνουμε στα πρόσωπα, η ομάδα λειτούργησε καλά, αν εξαιρέσουμε τα δύο πέναλτι δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα από τον Άρη, τουλάχιστον στο α’ ημίχρονο, στο β’ ήταν λογικό να πιέσει ο Άρης αφού ήταν πίσω στο σκορ. Θεωρώ ότι η νίκη μας άξιζε πέρα για πέρα».