Γρηγορίου: «Το αποτέλεσμα μας δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα»

Ο Μιχάλης Γρηγορίου δήλωσε πως η ισοπαλία της ομάδας του με τον Λεβαδειακό, της δημιουργεί πρόβλημα στην υπόθεση της σωτηρίας και της παραμονής στην Super League.

Ο Πανσερραϊκός δεν κατάφερε να εξασφαλίσει το τρίποντο, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με 2-0 και έφερε ισοπαλία με 2-2 με αντίπαλο τον Λεβαδειακό στις Σέρρες.

Ο Μιχάλης Γρηγορίου δήλωσε προβληματισμένος και ανέφερε πως το αποτέλεσμα του ματς δημιουργεί πρόβλημα στην ομάδα του.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Nova:

«Κάναμε ένα πολύ καλό ημίχρονο, είχαμε την υπεροχή, πετύχαμε δύο γκολ και θεωρώ πως ήμασταν πολύ κοντά στη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως είχαμε μια εικόνα τελείως διαφορετική σε σχέση με το πρώτο. Πραγματικά οπισθοχωρήσαμε, δώσαμε χώρο και δώρα στον αντίπαλο κάτι που τα εκμεταλλεύτηκε και γι’ αυτό ήρθε η ισοπαλία.

Ειδικά το λάθος που κάναμε στο δεύτερο γκολ με το build up, είναι ασυγχώρητο και βέβαια τέτοια λάθη θα τα πληρώσεις. Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο, προσπαθήσαμε να πετύχουμε κάποιο γκολ μετά την αποβολή, αλλά δεν τα καταφέραμε. Είναι ένα αποτέλεσμα που μας δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα».