Παπαδόπουλος: «Έπρεπε να απομακρύνουμε την μπάλα στο πρώτο γκολ της ΑΕΚ»

Στη φάση του πρώτου γκολ της ΑΕΚ στάθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος μετά την ήττα του Λεβαδειακού από την Ένωση με 0-3.

Ο Λεβαδειακός ηττήθηκε με 0-3 από την ΑΕΚ και στις δηλώσεις του μετά το ματς ο Νίκος Παπαδόπουλος στάθηκε στη φάση του πρώτου γκολ της Ένωσης θεωρώντας πως η αντίδραση της ομάδας του ήταν κακή.

Όσα είπε ο Παπαδόπουλος:

«Το ποδόσφαιρο είναι στιγμές, να πάρεις σωστές αποφάσεις ή λάθος, νομίζω ότι είχαμε μια λάθος απόφαση στο 45′, έπρεπε να απομακρύνουμε την μπάλα και όχι να διεκδικήσουμε το φάουλ και δεχτήκαμε το πρώτο γκολ σε πολύ κρίσιμο σημείο. Ήμασταν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε τις στιγμές μας που πιέσαμε και βγάλαμε κάποιες φάσεις, με τις μεγάλες ομάδες όπως είναι η ΑΕΚ πρέπει να τις εκμεταλλεύεσαι.

Το γκολ στο 45′ ήταν ένα πολύ σημαντικό στοιχείο του παιχνιδιού, στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί. Παρόλα αυτά πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη της, εμείς συνεχίζουμε. Έχουν έρθει κάποιοι παίκτες που θα είναι έτοιμοι μετά την διακοπή, οπότε παρότι έχουμε παίξει 3 παιχνίδια με καλές ομάδες, έχει συμπληρωθεί το ρόστερ μας».