Ξέσπασε ο Αλμέιδα για τα λεπτά των καθυστερήσεων (vid)

Ο Ματίας Αλμέιδα δεν έκρυψε το θυμό του για τα λεπτά των καθυστερήσεων της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τη Λαμία (1-1).

Απώλεια βαθμών από την δεύτερη κιόλας αγωνιστική για την ΑΕΚ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λαμία, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει στο τέλος με τον Μουκουντί (87′), το γκολ του Φουρτάδο (39′) από το πρώτο μέρος.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο προπονητής της Ενωσης, Ματίας Αλμέιδα, ξέσπασε κατά του τέταρτου διαιτητή για τα έξι λεπτά των καθυστερήσεων που έδειξε, προφανώς επειδή διαφωνούσε με την απόφαση.

«Δεχτήκαμε ένα γκολ στη μια ευκαιρία του αντιπάλου αλλά εμείς δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε δεύτερο γκολ. Πιέσαμε, είχαμε κινητικότητα αλλά δεν τα καταφέραμε», είπε αμέσως μετά το παιχνίδι ο Αργεντινός τεχνικός.