Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 1-3 – Φιλική νίκη για την Ελαφρά Ταξιαρχία

Η Ελαφρά Ταξιαρχία επικράτησε στο Περιστέρι του Ατρομήτου με 3-1.

Φιλική νίκη επί του Ατρομήτου με 3-1 πέτυχε ο Απόλλων Σμύρνης. Η Ελαφρά Ταξιαρχία με τα γκολ των Κλωναρίδη, Ντάουντα και Ματέι επικράτησαν στο Περιστέρι, με τους γηπεδούχους να προβληματίζουν με την εικόνα τους.

Το μοναδικό γκολ του Ατρομήτου πέτυχε ο Σαχλί. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στο 9ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με την προβολή του Κλωναρίδη. Η απάντηση των γηπεδούχων, όμως, ήταν άμεση και ένα λεπτό αργότερα ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Σαχλί. Στο 12’, ωστόσο, ο Απόλλων Σμύρνης πέτυχε και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά με τον Ντάουντα.

Ο Σλίβκα έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Τσιλούλη, αυτός πλάσαρε, ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου απέκρουσε, αλλά ο Ντάουντα πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ματέι στο 43’ με τρομερό σουτ. Ο άσος του Απόλλωνα Σμύρνης με ένα φοβερό σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Ατρομήτου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Μουνίθ.