Ο Σομποτσίνσκι «ξεκόλλησε» τον ΠΑΣ Γιάννινα στο 90’+1′ (2-1, vid)

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» επικράτησε με 2-1, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του Α' Ομίλου της Super League 2

Το γκολ του Γιάν Σομποτσίνσκι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «ξεκόλλησε» τον ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Καμπανιακό κι ολοκλήρωσε μία μεγάλη ανατροπή για τον «Άγιαξ της Ηπείρου», που επικράτησε με 2-1 στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9′ με το γκολ του Φροσύνη έπειτα από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ. Οι Γιαννιώτες ωστόσο, έφεραν το ματς στα ίσα με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Βασίλη Μάντζη στο 35′ κι έφτασαν εντέλει στην ανατροπή χάρις στο γκολ του Πολωνού αμυντικού στο 90’+1′, μειώνοντας στους δύο βαθμούς την απόστασή τους απ’ την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

ΠΑΣ Γιάννινα-Καμπανιακός                2-1