Εθνικός Ν. Κεραμιδίου ΠΑΣ Γιάννινα 0-1: Ιδανικό ξεκίνημα στην Super League 2 για τους Γιαννιώτες – Δεν τα κατάφερε η Νίκη Βόλου

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησε την προσπάθεια επιστροφής στην πρώτη κατηγορία με τρίποντο στην έδρα του Εθνικού Ν. Κεραμιδίου (0-1), με τη Νίκη Βόλου να χάνει στην πρεμιέρα από τον Καμπανιακό.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ξεκίνησε ιδανικά τη σεζόν στη νέα του εποχή, επικρατώντας με 1-0 του Εθνικού Ν. Κεραμιδίου στο εναρκτήριο παιχνίδι τους για την Super League 2.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ήρθε από την άσπρη βούλα για τον ΠΑΣ, ο οποίος ήταν ανώτερος στα σημεία. Ήταν το 65ο λεπτό όταν ο Τζίνο ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και ο ίδιος ποδοσφαιριστής που ανέλαβε την εκτέλεση νίκησε τον Kαραγκιόζη για να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του Πομς.

Την ίδια ώρα, ο Καμπανιακός νίκησε 2-0 τη Νίκης Βόλου, ξεκινώντας ιδανικά το εφετινό πρωτάθλημα.

Ο Πέττας στο 48’ έδωσε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 79ο λεπτό δε, ο Φροσύνης με σουτ έγραψε το 2-0, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του.