Ήττα στην Ηλιούπολη για τα Χανιά, πρωτιά για Καλλιθέα μετά τη νίκη επί της Καλαμάτας

Τα Χανιά γνώρισαν δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά από την Ηλιούπολη ενώ η Athens Καλλιθέα «λύγισε» στο τέλος την αντίσταση της Καλαμάτας. Nίκη για Καμπανιακό, ισοπαλίες για Γιούχτα και Ηρακλή.

Νότιος Όμιλος

H Athens Καλλιθέα επικράτησε με 1-0 της Καλαμάτας πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 86ο λεπτό. Ο σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Μαρότα, ο οποίος χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με την οποία ανέβηκε στη πρώτη θέση, εκμεταλλευόμενη την ήττα των Χανίων.

Η Ηλιούπολη σόκαρε τα Χανιά, τα οποία κέρδισε με 1-0 και υποχρέωσε την ομάδα από τη Κρήτη στην δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, γκρεμίζοντάς την από την κορυφή. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε ο Σπύρος Φουρλάνος στο 20′, με την ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου να ανεβαίνει στη τρίτη θέση.

Τηλυκράτης και Γιούχτας έμειναν στο… μηδέν στη Λευκάδα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη που κάνουν για τη σωτηρία.

Βόρειος Όμιλος

Ο Καμπανιακός πέτυχε μεγάλη νίκη στην Καρδίτσα, επικρατώντας της Αναγέννησης με 1-0 με τον Μανιό μα σκοράρει στο 93ο λεπτό. Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τους φιλοξενούμενους που ξεκόλλησαν από τη τελευταία θέση.

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Αιολικός και Ηρακλής αφού ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Η ομάδα από την Μυτιλήνη προηγήθηκε με τον Τριανταφυλλάκο στο 13′ με τον Κούσχτα να απαντάει στο 73′ και να χαρίζει τον βαθμό στον Γηραιό.