Ίντερ – Γιουβέντους 4-4: «Χάθηκε» η μπάλα στο Τζουσέπε Μεάτσα (vid)

Ίντερ και Γιουβέντους έδωσαν μία απίστευτη ποδοσφαιρική παράσταση στην μεταξύ τους ισοπαλία με 4-4 στο Τζουσέπε Μεάτσα.

Απίστευτο ντέρμπι αλλά χωρίς νικητή στο Τζουσέπε Μεάτσα με την Ίντερ να αναδεικνύεται ισόπαλη 4-4 με την Γιουβέντους για την 9η αγωνιστική στην Serie A. Έτσι η απόσταση από την πρώτη Νάπολι μεγάλωσε με τους «νερατζούρι» να βρίσκονται στο -4 και τους «μπιανκονέρι» στο -5 από την κορυφή.

Ο  αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερου οιωνούς για την  Ίντερ, αφού ευτύχησε να προηγηθεί στο 15’ μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζιελίνσκι. Η συνέχεια όμως ήταν  «ασπρόμαυρη» με την Γιουβέντους να κάνει την ανατροπή μέσα σε έξι  λεπτά. Στο 20’ ο Βλάχοβιτς έφερε το παιχνίδι στα «ίσα» και στο 26’ με τον Γουεά.

H ανατροπή της «Γιούβε» διαδέχθηκε αυτή των «νερατζουρι» με τον Μικιταριάν στο 35′ και το δεύτερο εύστοχο πέναλτι του Ζιελίνσκι στην βραδιά στο 37′ που διαμόρφωσε το 3-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι «κρατημένο στο γκάζι» και βρήκαν ακόμα ένα γκολ με τον Ντάμφρις στο 53’. H «Γηραιά Κυρία» δεν είχε πει την τελευταία της λέξη  και έφτασε στην  ισοφάριση με τα δύο γκολ του Γιλντίζ στο 71΄και στο 82′. Τα λεπτά περνούσαν και οι δύο ομάδες δεν βρήκαν το νικητήριο γκολ με το 4-4 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Η  ΦΑΣΗ ΚΛΕΙΔΙ:

Η γρήγορη ισοφάριση της Ίντερ σε 2-2 με τον Μικιταριάν στην πρώτη καλή της στιγμή μετά την ανατροπή τη Γιουβέντους

ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΜΑΤΣ:

Ο Γιλντίζ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 61’ στην θέση του Γουεά και με δύο δικά του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-4.

Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ:

Ο Πιέρ Καλουλού ήταν η «πληγή» στην αμυντική τετράδα της Γιουβέντους και ο παίκτης που έκανε το πέναλτι στο 37’ που έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Ίντερ

Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:

Ο διαιτητής δεν έκανε κάποιο μεγάλο λάθος με εξαίρεση

VAR-ΟΛΟΓΩΝΤΑΣ:

Μέσω VAR-check δόθηκε το δεύτερο πέναλτι της Ίντερ από το οποίο ήρθε το 3-2 μετά την εύστοχη εκτέλεση του Ζιελίνσκι