Πήρε βαθμό με γκολ και ασίστ του Κυριακόπουλου η Μόντσα (2-2) – Τριάρα για τη Λάτσιο (3-0)

Η Μόντσα έμεινε ισόπαλη 2-2 με τη Βενέτσια έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Κυριακόπουλο που είχε γκολ και ασίστ, ενώ εύκολη νίκη πήρε η Λάτσιο επί της Τζένοα (3-0).

Μόντσα και Βενέτσια έμειναν ισόπαλες 2-2 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Serie A. Mεγάλος πρωταγωνιστής ο Γιώργος Κυριακόπουλος που είχε γκολ και ασίστ, σε έναν αγώνα που όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν σε θέση οδηγού στο 15′ με τον Έλερτσον και οκτώ λεπτά μετά, ο Έλληνα μπακ βρήκε δίχτυα φέρνοντας το παιχνίδι σε ισορροπία με το 1-1. Στο 39′ ο Σβόμποντα έδωσε ξανά τα ηνία στη Βενέτσια με το 2-1, για να έρθει ο Τζούριτς στο 44′ να διαμορφώσει το τελικό 2-2 μετά την ασίστ του Κυριακόπουλου.

Στο άλλο παιχνίδι, η Λάτσιο έκανε ό,τι ήθελε την Τζένοα επικρατώντας με 3-0 στη Ρώμη. Ο Νόσλιν στο 21′ άνοιξε το σκορ για τους πρωτευουσιάνους, ενώ στο 86′ ο Πέδρο έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βεσίνο.Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής:

Ουντινέζε – Κάλιαρι 2-0 (38′ Λούκα, 78′ Ντέιβις)
Τορίνο – Κόμο 1-0 (75′ Εντζιέ)
Νάπολι – Λέτσε 1-0 (73′ Ντι Λορέντσο)
Αταλάντα – Βερόνα 6-1 (6′ Ντε Ρουν, 9′, 58′ Ρετέγκι, 14′ Ντε Κετελάρε, 29′, 34′ Λούκμαν / 42′ Σαρ)
Πάρμα – Έμπολι 1-1 (80′ Σαρπεντιέ / 35′ αυτ. Κουλιμπαλί)
Λάτσιο – Τζένοα 3-0 (21′ Νόσλιν, 88′ Πέδρο, 90’+4′ Βεσίνο)
Μόντσα – Βενέτσια 2-2 (23′ Κυριακόπουλος, 44′ Τζούριτς / 15′ Έλερτσον, 39′ Σβόμποντα)
27/10 19:00 Ίντερ – Γιουβέντους
27/10 21:45 Φιορεντίνα – Ρόμα