H Αταλάντα πήρε τη ματσάρα με τη Φιορεντίνα (3-2) – Όλα μηδέν για Τορίνο και Λέτσε

Σπουδαία νίκη για την Αταλάντα με 3-2 κόντρα στη Φιορεντίνα σε ένα ματς που όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο μέρος. Στο 0-0 έμειναν Τορίνο και Λέτσε.

Σημαντική νίκη πήρε η Αταλάντα στο Μπέργκαμο κόντρα στη Φιορεντίνα με 3-2 για την τέταρτη αγωνιστική της Serie A. Τρομερό ματς στο πρώτο ημίχρονο όταν και σημειώθηκαν όλα τα γκολ της αναμέτρησης.

Η ομάδα της Φλωρεντίας προηγήθηκε νωρίς με τον Μαρτίνες (15′), αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ρετέγκι (21′), οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά την πρωτοπορία με τον Κεν στο 32ο λεπτό, η Αταλάντα, όμως, ανέτρεψε το σκορ γρήγορα με δύο γκολ στο τελευταία λεπτά του Α’ μέρους με τους Ντε Κετελάρε (45′) και Λούκμαν (45’+).

Στο μεταξύ η Τορίνο δεν μπόρεσε να λυγίσει την αντίσταση της Λέτσε, χάνοντας την ευκαιρία να περάσει μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι δύο ομάδες έμεινα στο 0-0, σε ένα παιχνίδι με λίγες καλές στιγμές.