Ούτε τώρα έκανε σεφτέ η Μπολόνια (1-1) – Πρώτη νίκη για Λέτσε (1-0)

Η Μπολόνια παραμένει χωρίς νίκη στη Serie A μετά το 1-1 με την Έμπολι ενώ η Λέτσε επικράτησε με 1-0 της Κάλιαρι.

Μπολόνια και Έμπολι έμειναν στο 1-1 στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα», με τους γηπεδούχους να μην έχουν νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές στη Serie A.  Οι «ροσομπλού» άνοιξαν με το… καλησπέρα το σκορ με τον Φαμπιάν (στο 2΄), αλλά οι πανηγυρισμοί κόπασαν γρήγορα, καθώς στο επόμενο λεπτό ο Γκιάσι ισοφάρισε σε 1-1, χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Το πρώτο της «τρίποντο» στην εφετινή Serie A, πανηγύρισε η Λέτσε, η οποία υπερασπίστηκε την έδρα της με 1-0, απέναντι στην Κάλιαρι, για την 3η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης, το οποίο υποχρέωσε τους φιλοξενούμενους και στην πρώτη τους ήττα, σημείωσε ο Κριστόβιτς στο 26′, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, μετά την απευθείας κόκκινη που αντίκρισε ο Ντόργκου.