Λέτσε – Αταλάντα 0-4: «Αγριεμένη» πρεμιέρα για την ομάδα του Μπέργκαμο

Η Αταλάντα μπήκε φουριόζα στη Serie A και στην πρεμιέρα διέλυσε με 4-0 εκτός τη Λέτσε.

Με εντυπωσιακό τρίποντο μπήκε στη νέα αγωνιστική περίοδο της Serie A η Αταλάντα!

Στην πρεμιέρα του ιταλικού πρωταθλήματος, η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι επιβλήθηκε εκτός έδρας με 4-0 της Λέτσε, χάρη σε δύο γκολ από τον Μάρκο Μπρεσανίνι στο 35ο λεπτό και στο 66ο, αλλά και δύο του Ματέο Ρετέγκι.

Ο Αργεντινός είχε διπλασιάσει τα τέρματα της κατόχου του τίτλου του Europa League στο 45ο λεπτό, ενώ στο 57΄ έκανε το 3-0 από το σημείο του πέναλτι… πριν… ξαναχτυπήσει ο Μπρεσανίνι.

Λέτσε: Φαλκόνε, Μπασιρότο, Γκεντρί, Ντόργκου, Γασπάρ, Γκάλο, Ραμαντάνι (77’ Μαρτσβίνσκι), Ράφια (83’ Ραφιά), Πιερέ (46’ Μπαντά), Μορέντε (46’ Κουλιμπαλί), Κρστόβιτς (69’ Πιερότι)

Αταλάντα: Μούσο, Χίεν, Τζαπακόστα (68’ Γκόντφρεϊ), Ντζιμσίτι, Ρουτζέρι, Ντε Ρόουν, Πάσαλιτς (90’ Σουλεμανά), Έντερσον, Μπρεσιανίνι (90’ Παλέστρα), Ντε Κετελάρ (69’ Μπάκερ), Ρετέγκι (83’ Σουλεμανά).