Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ 2-2: Ματσάρα χωρίς νικητή στο «Old Trafford»

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ έμειναν στο 2-2 σε ένα χορταστικό ντέρμπι, με τα «σπιρούνια» να ισοφαρίζουν δύο φορές στο ματς.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το το ντέρμπι στο «Ολντ Τράφορντ» μεταξύ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και της Τότεναμ, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ νωρίς με τρομερό γκολ του Χόιλουντ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά η ομάδα του Λονδίνου απάντησε και αυτή γρήγορα με το γκολ του Ριτσάρλισον (19′), με τον Ράσφορντ να δίνει ξανά την πρωτοπορία στους γηπεδούχους (40′), αλλά με την έναρξη της επανάληψης ο Μπεντανκούρ έγραψε το τελικό 2-2.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ονάνα, Έβανς (63’ Μαρτίνες), Βαράν, Νταλότ, Γουάν Μπισάκα, Έρικσεν (58’ ΜακΤόμινεϊ), Μέινου, Ράσφορντ (88’ Άντονι), Φερνάντες, Γκαρνάτσο, Χέιλουντ

Τότεναμ: Βικάριο, Πόρο, Φαν ντε Φεν (89’ Έμερσον), Ρομέρο, Ουντόγκι, Μπεντανκούρ, Σκιπ (85’ Ντραγκουσίν), Χόιμπιεργκ, Τζόνσον, Βέρνερ (80’ Χιλ), Ριτσάρλισον