Παρί Σεν Ζερμέν – Μπρεστ 3-1: Ο «διπλός» Ντεμπελέ έδωσε τη λύση στους Παριζιάνους

Με τον Ουσμάν Ντεμπελέ να σκοράρει δύο φορές, η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε 3-1 με ανατροπή την Μπρεστ και διατήρησε το απόλυτο.

Στην κορυφή της Ligue1 παρέμεινε η Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία με ανατροπή έκανε το «4Χ4» στο γαλλικό πρωτάθλημα.

Η πρωταθλήτρια νίκησε 3-1 τη Μπρεστ στο Παρίσι, για την 4η αγωνιστική, με τους φιλοξενούμενους να πληρώνουν το… λάθος να προηγηθούν στο 29΄ από την… άσπρη βούλα.

Τρία λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Ντεμπελέ ισοφάρισε σε 1-1, ενώ κυριαρχώντας στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε ένα δίλεπτο να «καθαρίσουν».

Στο 73΄ ο Φαμπιάν Ρουίθ έδωσε το προβάδισμα (2-1), ενώ ο Ντεμπελέ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα σημείωσε το τελικό 3-1.

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ: Ντοναρούμα, Χακίμι, Σκρίνιαρ, Μπεράλδο, Μέντες (63′ Πάτσο), Κανγκ-Ιν, Νέβες (80′ Μαγιούλου), Ρουίθ, Ντεμπελέ (80′ Εμπαγιέ), Ασένσιο (71′ Κόλο Μουανί), Μπαρκολά (63′ Ντουέ)

ΜΠΡΕΣΤ: Μπιζότ, Λαλά, Σαρντονέ, Λε Καρντινάλ, Αϊνταρά, Καμαρά (80′ Μάρτιν), Φερνάντες (80′ Σαλάχ), Μανιέτι, Ντελ Καστίγιο (68′ Ντουμπιά), Αζόρκ (68′ Μπαλντέ), Σιμά (57′ Λάζε)