Λεγανές – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-2: Πέρασαν και από τη Μαδρίτη οι Βάσκοι

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο πήρε τη δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη της, επικρατώντας με 2-0 της Λεγανές.

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο «πάτησε γκάζι» στο β’ ημίχρονο με τη Λεγανές κι επικράτησε με 2-0 στο δεύτερο χρονικά ματς της 7ης αγωνιστικής της La Liga, τα υπόλοιπα παιχνίδια της οποίας θα διεξαχθούν το τριήμερο 24, 25 και 26 Σεπτεμβρίου.

Μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο οι Βάσκοι του Ερνέστο Βαλβέρδε βρήκαν τον τρόπο στο δεύτερο μέρος να σκοράρουν μέσα σε 11 λεπτά με τους Βιβιάν και Ινάκι Γουίλιαμς και να πάρουν την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Με μόλις ένα «τρίποντο» μετά από 6 ματς (2 ισοπαλίες και 3 ήττες) οι γηπεδούχοι δείχνουν από πολύ νωρίς ότι θα βρίσκονται μέσα στο τιμ των ομάδων που θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού.