Ρεάλ Μαδρίτης – Ρεάλ Μπέτις 2-0: Άνοιξε λογαριασμό στη La Liga o Εμπαπέ

Με τα δύο πρώτα γκολ του Εμπαπέ στη La Liga, η Ρεάλ Μαδρίτης «καθάρισε» εύκολα τη Μπέτις (2-0), εντός έδρας.

Η Ρεάλ Μαδρίτης αν και ζορίστηκε για πάνω από μία ώρα εντός έδρας, τελικά επικράτησε 2-0 της Ρεάλ Μπέτις, με τα δύο πρώτα γκολ του Κιλιάν Εμπαπέ στη La Liga, στο 67ο και στο 75ο (πεν.) λεπτό.

Στο -4 από την Μπαρτσελόνα πλέον η Βασίλισσα, μετά το πέρας της τέταρτης αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Στο 67ο λεπτό η Ρεάλ… ξεκλείδωσε το ματς όταν ο Βαλβέρδε έβγαλε μαγική ασίστ με τακουνάκι στον Εμπαπέ και εκείνος πλάσαρε σωστά τον Σίλβα για το 1-0.  Μάλιστα μέσα σε 7 λεπτά το… καθάρισε όταν στο 74ο ο Βινίσιους κέρδισε πέναλτι από τον Σίλβα και ο Εμπαπέ εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Ρίντιγκερ, Μεντί (46’ Φραν Γκαρσία), Βαλβέρδε, Τσουαμενί, Σεμπάγιος (65’ Μπραΐμ Ντίαθ), Ροδρίγο (89’ Έντρικ), Βινίσιους, Εμπαπέ (83’ Μόντριτς)

ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ: Σίλβα, Σαμπαλί, Νατάν, Γιορέντε, Περό, Καρβάλιο (56’ Βίτορ Ρόκε), Ρόκα, Ρόδρι (72’ Ντιαό), Φορνάλς (81’ Χουάνμι), Ρουιμπάλ (56’ Καρδόσο), Εζαλζουλί (81’ Λοσάδα)