Το φοβερό φάουλ του Φορτούνη στο δοκάρι (vid)

Η Αλ Αχλί του Μαχρέζ επικράτησε με σκορ 3-0 της Αλ Καλίτζ των Φορτούνη, Κουρμπέλη. Ο Κώστας Φορτούνης είχε στο πρώτο ημίχρονο μια τρομερή εκτέλεση φάουλ που σταμάτησε στο δοκάρι...

Η ανώτερη Αλ Αχλί μπορεί να τα βρήκε… σκούρα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο β’ μέρος πέτυχε τρία γκολ και έφυγε με τη νίκη με σκορ 3-0 από την έδρα της Αλ Καλίτζ.

Οι Κώστας Φορτούνης και Δημήτρης Κουρμπέλης έπαιξαν ξανά βασικοί για την ομάδα του Γιώργου Δώνη. Ο Κώστας Φορτούνης είχε μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο πρώτο μέρος, το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι του Μεντί.

Συγκεκριμένα στο 9ο λεπτό, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός έστησε την μπάλα αρκετά μαρκριά από την αντίπαλη εστία και επέλεξε να εκτελέσει απευθείας το φάουλ που είχε κερδίσει η Αλ Καλίντζ, με την μπάλα όμως να μην του κάνει το χατίρι.