Πρώτο γκολ για τον Φορτούνη με τη φανέλα της Αλ Καλίτζ (vid)

Άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Αλ Καλίτζ ο Κώστας Φορτούνης, σκοράροντας από το σημείο του πέναλτι σε αναμέτρηση του King's Cup.

Ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Αλ Καλίτζ, από τη άσπρη βούλα, κόντρα στην Αλ Ταΐ για τη φάση των «16» του King’s Cup.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός, πέρασε ως αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Τελικά, η ομάδα του ηττήθηκε με 5-2 έχοντας μείνει με 10 παίκτες από το 58ο λεπτό της αναμέτρησης. Να σημειωθεί πως, για την ομάδα του Γιώργου Δώνη αγωνίστηκε και ο Δημήτρης Κουρμπέλης, ως αλλαγή, στο 62ο λεπτό.