Άνοιξε λογαριασμό στην Αμερική ο Ολιβιέ Ζιρού (vid)

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Λος Άντζελες πέτυχε ο Ολιβιέρ Ζιρού στον τελικό του Leagues Cup - Πανηγύρισε τον πρώτο του τίτλο στις ΗΠΑ ο Γάλλος

Ο Ολιβιέ Ζιρού πέτυχε το πρώτο του γκολ στις ΗΠΑ, καθώς σκόραρε στον τελικό του Leagues Cup κόντρα στην Κολόμπους, που επικράτησε με 3-1 και κατέκτησε το τρόπαιο.

Ο Γάλλος απιθετικός της Λος Αντζελες FC, ισοφάρισε σε 1-1 στο 57ο λεπτό με κεφαλιά, καθώς η Κολόμπους προηγήθηκε στο 45` με τον Ερνάντεζ, ενώ έφθασε στην νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα (90΄+2 Ερνάντες, 90΄+4 Ράσελ Ρόου).

Μετά από έναν μήνα με αγώνες του Leagues Cup, οι ομάδες του MLS θα επιστρέψουν στην… κανονικότητα με την επανέναρξη του πρωταθλήματος.