Κλασικός Μουρίνιο: Μανούριασε στον διαιτητή και πήρε κάρτα στο ντεμπούτο του με τη Φενέρ (vid)

Ο Ζοσέ Μουρίνιο έκανε το ντεμπούτο του ως προπονητής της Φενέρμπαχτσε κόντρα στην Αδάνα Ντέρμισπορ και κατάφερε μόλις στο 15ο λεπτό να πάρει κίτρινη κάρτα.

Αρκετά συνηθισμένο ήταν το ντεμπούτο του Ζοσέ Μουρίνιο στον πάγκο της Φενέρμπαχτσε.

Στο πρώτο του ματς ως τεχνικός της τουρκικής ομάδας, ο «Special One» ο έδειξε τη… συνήθη έντασή του καθοδηγώντας τη νέα του ομάδα σε μια νίκη με 1-0 κόντρα στην Αδάνα Ντέρμισπορ του Μιχάλη Βαλκάνη.

Ο Πορτογάλος προπονητής ξεκίνησε τη σεζόν 2024-2025 με νίκη μεν -χάρη στο γκολ του Έντιν Τζέκο στο 34ο λεπτό- αλλά και με κίτρινη κάρτα!

Ο Μουρίνιο διαμαρτυρήθηκε έντονα προς τον διαιτητή της αναμέτρησης μόλις στο 15ο λεπτό του αγώνα και ο ρέφερι δεν του χαρίστηκε δείχνοντάς του την κίτρινη.