Δύο γκολ ο Κουλούρης, ασίστ ο Κούτρης στην… ελληνική πρεμιέρα της Πογκόν (vids)

Ο Ευθύμης Κουλούρης πέτυχε δύο γκολ στην πρεμιέρα της Πογκόν στο πρωτάθλημα Πολωνία με το ένα να έρχεται από ασίστ του Λεονάρντο Κούτρη.

Με το δεξί μπήκε η Πογκόν στη σεζόν 2024-25. Η ομάδα των Λεονάρντο Κούτρη και Ευθύμη Κουλούρη επικράτησε με 3-0 της Κορόνα Κίελτσε εντός έδρας, στην πρεμιέρα της Έκστρακλασα, με τους δύο Έλληνες να συνεργάζονται στο πρώτο γκολ.

Ο πρώην αριστερός μπακ του Ολυμπιακού, στο 35ο λεπτό, έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον άλλοτε φορ των ΠΑΟΚ και Ατρόμητου να ανοίγει το σκορ με εναέριο βολέ.

Μάλιστα, ο Κουλούρης βρήκε και πάλι δίχτυα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, σημειώνοντας το 2-0 με πέναλτι. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Κάσπερ Λουκασιάκ στο 84ο λεπτό.

Ο Κούτρης αγωνίστηκε σε όλο το ματς ενώ ο Κουλούρης έγινε αλλαγή στο 89’, γνωρίζοντας την αποθέωση, με τον Λέο Μπόρχες να περνά στη θέση του.