Λουτσέσκου: «Φεύγω με την αίσθηση ότι θα μπορούσαμε να καταφέρουμε περισσότερα»

Οι δηλώσεις του Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ήττα του ΠΑΟΚ στην Πόλη

Ο ΠΑΟΚ «λύγισε» στην Πόλη και ξεκίνησε με το… αριστερό τις υποχρεώσεις του στη League Phase του Europa League, καθώς ηττήθηκε με σκορ 3-1 από τη Γαλατάσαραϊ.

Μετά τη λήξη του αγώνα ο Ραζβάν Λουτσέσκου δήλωσε πως η ομάδα του θα μπορούσε να φύγει με ένα καλύτερο αποτέλεσμα από την Τουρκία.

Δείτε αναλυτικά όσα δήλωσε ο Λουτσέσκου στην κάμερα της Cosmote TV:

«Σε αυτά τα παιχνίδια, σε αυτή την ένταση και σε αυτό το επίπεδο, όταν θα σου παρουσιαστούν οι ευκαιρίες πρέπει να σκοράρεις. Δυστυχώς στο 0-0 είχαμε μια πολύ μεγάλη ευκαιρία στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Κωνσταντέλια που θα μπορούσαμε να σκοράρουμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα την μπάλα, αν και ήμασταν λίγο επηρεασμένοι από την ατμόσφαιρα του γηπέδου, αλλά σε κάθε περίπτωση θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα την μπάλα και το τρίτο είναι πως δεχθήκαμε δύο γκολ τα οποία ήταν αφελή, τα οποία θα μπορούσαμε να αποφύγουμε ειδικά το πρώτο και το τρίτο.

Φεύγω με την αίσθηση πως θα μπορούσαμε να έχουμε μια καλύτερη τύχη στο παιχνίδι αλλά και άλλο αποτέλεσμα».