Ισοφάρισε με Κωνσταντέλια ο ΠΑΟΚ, αλλά ο Αγκούν έκανε το 2-1 για τη Γαλατάσαραϊ (vids)

Στο 67’ ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε, αλλά εννιά λεπτά αργότερα η Γαλατάσαραϊ πέτυχε και δεύτερο γκολ.

Σε… ροντέο έχει μετατραπεί το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Γαλατάσαραϊ στην Πόλη, για την 1η αγωνιστική της League Phase του Europa League.

Οι Ασπρόμαυροι στο 67’ ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Κωνσταντέλια, αλλά εννιά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 με τον Αγκούν.

Ο Ζίβκοβιτς, μετά το συρτό γύρισμα του Ότο, έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Γκιουβέντς έδιωξε με το πόδι, αλλά ο Κωνσταντέλιας πήρε το… ριμπάουντ και έκανε το 1-1.

Η χαρά των φιλοξενούμενων, όμως, δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 76’ η Γαλατάσαραϊ πήρε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΟΚ, ο Αγκούν σούταρε με δύναμη από το ύψος της μικρής περιοχής και έκανε το 2-1.