Τσέριν: «Είμαστε σε μια κατάσταση που δεν είναι η καλύτερη, είναι δύσκολη»

Ο Άνταμ Τσέριν μίλησε για την ισοπαλία του Παναθηναϊκού με την Μπόρατς Μπάνια Λούκα.

Ο Παναθηναϊκός έμεινε ισόπαλος 1-1 στην έδρα της Μπόρατς Μπάνια Λούκα για την 1η αγωνιστική της League Phase του Europa Conference League.

Ο Άνταμ Τσέριν μίλησε για το παιχνίδι τονίζοντας πως έπρεπε οι Πράσινοι να είχαν σκοράρει και δεύτερη φορά, ενώ επισήμανε ότι η κατάσταση είναι δύσκολη.

Οι δηλώσεις του Άνταμ Τσέριν:

«Ξεκινήσαμε καλά και σκοράραμε νωρίς, παίξαμε καλό ποδόσφαιρο και είχαμε καλές φάσεις και για δεύτερο γκολ, έπρεπε να σημειώσουμε και δεύτερο τέρμα. δεχθήκαμε δυστυχώς την ισοφάριση και φεύγουμε με 2 βαθμούς λιγότερους από αυτό που ελπίζαμε

Η αυτοπεποίθηση έρχεται όταν παίζεις καλά και πολύ περισσότερο όταν κερδίζεις.

Είμαστε σε μια κατάσταση που δεν είναι η καλύτερη, είναι δύσκολη κατάσταση.

Να κοιτάξουμε να βελτιωθούμε το δυνατόν συντομότερο και να μη χάσουμε άλλους βαθμούς στο πρωτάθλημα, έχουμε μια καλή ομάδα με ποιοτικούς παίκτες.

Στο α’ ημίχρονο είχαμε κάποιους καλούς συνδυασμούς, το πιο σημαντικό όμως, είναι το αποτέλεσμα. Δεν μπορέσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς αν και υπήρχαν καλές στιγμές. Πρέπει να αυξήσουμε τον χρόνο που θα παίζουμε καλύτερο ποδόσφαιρο, πάνω από 60 λεπτά».