Ο Ντούντα έβαλε σε θέση οδηγού την Σλοβακία, ο Μάριν έφερε το ματς στα ίσα (vid)

Δείτε τα γκολ των Ντούντα και Μάριν στην αναμέτρηση της Σλοβακίας με τη Ρουμανία

Αποφασισμένη για τη νίκη μπήκε η Σλοβακία στον αγώνα κόντρα στην Ρουμανία.

Η ομάδα του Καλτσόνα στο ξεκίνημα της αναμέτρησης κατάφερε να ανοίξει το σκορ, παίρνοντας προβάδισμα νίκης και πρόκρισης στην επόμενη φάση. Ο Κούτσκα από τα δεξιά έκανε τη σέντρα, ο Ντούντα σηκώθηκε πιο ψηλά απ’ όλους στη μικρή περιοχή και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 1-0 στο 24′.

Δεκατρία λεπτά αργότερα οι Ρουμάνοι απάντησαν φέρνοντας το ματς στα ίσα. Ο Ράζβαν Μάριν εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του μετά από το απρόσεκτο μαρκάρισμα του Χάντσκο πάνω στον Χάτζι, με την ομάδα του Ιορντανέσκου να ισοφαρίζει σε 1-1 πριν το ημίχρονο.