«Εκρηκτικό» τετράλεπτο και 3-0 για την Ρουμανία (vid)

Δείτε τα γκολ των Μάριν και Ντράγκους με τα οποία η Ρουμανία ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 επί της Ουκρανίας

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, η Ρουμανία φαίνεται να «καθαρίζει» την υπόθεση νίκη, αφού με δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών η ομάδα του Ιορντανέσκου προηγείται με 3-0 της Ουκρανίας.

Αρχικά, στο 53′ ο Μάριν εκμεταλλεύτηκε το κακό διώξιμο της ουκρανικής άμυνας, και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Λούνιν για το 2-0 των Ρουμάνων.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, η Ρουμανία πήρε… αέρα τριών γκολ, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά το τρίποντο. Ο Λούνιν έδιωξε σε κόρνερ το σουτ Ράτσιου, οι Ρουμάνοι το εκτέλεσαν γρήγορα, ο Μαν έκανε φοβερή ενέργεια και γύρισε την μπάλα στον Ντράγκους που σκόραρε σε κενή εστία για το 3-0.

Εδώ μπορείτε να δείτε το πανέμορφο γκολ του Στάντσιου, με το οποίο η Ρουμανία άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο.