Τα «σπάνε» και στην Εθνική οι «πιτσιρικάδες» του Ολυμπιακού: Γκολάρες Μπακούλα και Κωστούλα στην Κροατία (vid)

Με τα γρήγορα γκολ των Κωστούλα και Μπακούλα η Εθνική Κ21 έφερε το παιχνίδι στα «ίσα» πριν την ανάπαυλα του αγώνα με την Κροατία.

Η Εθνική Κ21 δίνει τελικό προκρισης κόντρα στην Κροατία για την τελική φάση του EURO U21.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Κατσαβέντα στο 16ο λεπτό και να διπλασιάσουν το προβάδισμα τους στο 34ο με το γκολ του Μπέλιο.

Οι διεθνείς δεν τα παράτησαν και ειδικότερα οι «ερυθρόλευκοι» που βρίσκονται στην ενδεκάδα της «γαλανόλευκης».

Η αρχή έγινε στο 45 +3 όταν από κόρνερ του Μουζακίτη, ο Κωστούλας νίκησε στον αέρα την αντίπαλη άμυνα για το 2-1.

Η ισοφάριση ήρθε στο επόμενο λεπτό.  Ο Κουρφαλίδης  έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπακούλας με όμορφο πλασέ «έγραψε» το 2-2 που βάζει ξανά την Ελλάδα στο κόλπο της πρόκρισης.