Νέα κατάρρευση για την Εθνική Νέων: Δέχθηκε 4 γκολ στο ημίχρονο από την Ισπανία (vids)

Η Εθνική Νέων είχε ακόμα ένα εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο στο Euro U19, καθώς βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 4-0 από την Ισπανία.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στο Euro U19, η Εθνική Νέων έχει γνωρίσει τη συντριβή από την αντίπαλό της στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Μετά το 5-0 του πρώτου ημιχρόνου στο παιχνίδι με τη Νορβηγία (κατάφερε να μειώσει σε 5-4 στο δεύτερο μέρος), η ομάδα του Τάσου Θέου έχει δεχθεί και κόντρα στην Ισπανία, τέσσερα γκολ στο πρώτο 45λεπτο, δεχόμενη τα τρία πρώτα σε διάστημα 6 λεπτών.

Στο 11ο λεπτό ο Βίκτορ Μπαρμπέρα μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0, τρία λεπτά αργότερα ο Μάνουελ Άνχελ Ιμπάνιεζ με σουτ στην κάτω αριστερή γωνία του Μπότη, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 17′ ο Θέσαρ Παλάσιος με εξαιρετική ενέργεια έγραψε το 3-0 υπέρ των Ισπανών.

Οι Ίβηρες βρήκαν και τέταρτο γκολ λίγο πριν το ημίχρονο, με τον Μπαρμπέρα.