Βέρντερ Βρέμης – Μπάγερν Μονάχου 0-5: «Πάρτι» των Βαυαρών στη Βρέμη

Η Μπάγερν Μονάχου «διέλυσε» τη Βέρντερ στη Βρέμη με 5-0 και συνεχίζει το νικηφόρο σερί της στην Bundesliga - Νίκες για Ουνιόν Βερολίνου και Φράιμπουργκ - Ιστορικός βαθμός για τη Χόλσταϊν Κίελ.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση με τη Βέρντερ Βρέμης για την 4η αγωνιστική της Bundesliga η Μπάγερν Μονάχου, με τους Βαυαρούς να παίρνουν τη νίκη με 5-0 και να συνεχίζουν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας με τέσσερις νίκες.

Σημαντικές νίκες για Ουνιόν Βερολίνου και Φράιμπουργκ, απέναντι σε Χόφενχαϊμ και Χάιντενχαϊμ αντίστοιχα, ενώ η Χόλσταϊν Κίελ έσωσε τον βαθμό στο φινάλε απέναντι στην Μπόχουμ, παίρνοντας τον πρώτο βαθμό της ιστορίας της στη μεγάλη κατηγορία του γερμανικού ποδοσφαίρου.

Η ομάδα του Βενσάν Κομπανί ήταν σαρωτική απέναντι στη Βέρντερ, με τον Μίκαελ Ολίσε να βρίσκει ξανά δίχτυα και μάλιστα δύο φορές, με τους Κέιν, Μουσιάλα και Γκνάμπρι να πετυχαίνουν τα άλλα γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολίσε «χτύπησε» στο 23′ για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ εννέα λεπτά αργότερα ο Μουσιάλα διπλασίασε τα τέρματα της Μπάγερν δίνοντας από νωρίς «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο μέρος οι Βαυαροί πέτυχαν τρία γκολ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους. Αρχικά στο 57΄ Κέιν έκανε το 0-3, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ολίσε βρήκε ξανά δίχτυα για το 0-4. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μουσιάλα στο 65′.