Ο Γιακουμάκης μοίρασε μια ασίστ πριν αποχωρήσει τραυματίας στην νίκη της Κρουζ Αζούλ (vid)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πρόλαβε στο 20 λεπτά που αγωνίστηκε με την Κρουζ Αζούλ να μοιράσει μια ασίστ πριν αποχωρήει τραυματίας

Η Κρουζ Αζούλ και ο Γιώργος Γιακουμάκης συνεχίζουν ακάθεκτοι την πορεία τους με την πέμπτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα του Μεξικό μετά και το 4-0 επί της Χουάνες για την 13η αγωνιστική.

Ο Έλληνας φορ αν και αγωνίστηκε μόλις 20 λεπτά πρόλαβε να μοιράσει την ασίστ για το 1-0 της ομάδας του.

Πιο συγκεκριμένα, ο Γιακουμάκης αν και ξεκίνησε βασικός αποχώρησε λόγω τραυματισμού στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από σύγκρουση με τον αντίπαλο κίπερ είχε ξεκινήσει καλά στον αγώνα και μοίρασε το πρώτο γκολ της αναμλετρησης στον Φαραβέλι. Αρχικά έγινε κάτοχος της μπάλας, εντός περιοχής, διατήρησε την κατοχή καθώς τον «εγκλώβισαν» τρείς αμυνόμενοι και «έστρωσε» την μπάλα στο Αργεςντίνο μέσο που βρήκε δίχτυα με όμορφο σουτ.

Με αυτή την ασίστ έφτασε τις 9 συμμετοχές σε τέρματα της ομάδας του με 5 γκολ και 4 ασσίστ.